Pacyfik i Eurazja. O wojnie – Zakończenie

Przygotowując się do pisania i poznając tematykę zdałem sobie sprawę, jak słabo znana jest dziedzina geopolityki i geostrategii w Polsce, stąd pojawiło się we mnie postanowienie napisania książki, która będzie w całości oparta o zasady geopolityki i geostrategii
Niniejsza książka jest efektem lektur, analiz, wyjazdów i rozmów prowadzonych na przestrzeni przeszło pięciu lat. Sam proces pisania zajął niemal rok, począwszy od czerwca 2015 r. A był to czas, w którym omawiane w pracy zjawiska związane z narastającą rywalizacją Stanów Zjednoczonych i  Chin znacząco się nasiliły – w efekcie kolejne rozgrywające się na bieżąco wydarzenia miały niebagatelny wpływ na kształt tekstu oraz moje przemyślenia dotyczące zachodzących procesów. Praca dotyczy spraw aktualnie dziejących się na Zachodnim Pacyfiku i w masie lądowej Eurazji. Stanowiło to z jednej strony obciążenie przy pisaniu, gdyż w takiej sytuacji pojawia się przymus pośpiechu, tak by publikacja nie spóźniła się na zawsze możliwy, a jakże często spodziewany przełom związany z badaną tematyką, który dla zaangażowanego i...

Współpracownik “Nowej Konfederacji”, ekspert ds. geopolityki i strategii, założyciel i właściciel Strategy&Future, dyrektor Programu Gier Wojennych i Symulacji Fundacji Pułaskiego, Senior Fellow w The Potomac Foundation w Waszyngtonie, współpracownik „Nowej Konfederacji”. Jacek Bartosiak jest popularnym publicystą i błyskotliwym pisarzem. Dużym zainteresowaniem cieszą się jego wykłady, artykuły oraz książki: „Pacyfik i Eurazja. O wojnie”, „Rzeczpospolita między lądem a morzem. O wojnie i pokoju”, „Przeszłość jest prologiem” oraz "Koniec końca historii".