„NK” w potrzebie! | Nowa Konfederacja


„NK” w potrzebie!

„Nowa Konfederacja” znalazła się w trudnej sytuacji finansowej, w związku z utratą kilku Darczyńców. W marcu stałe przychody miesięcznika wyniosły 6 240 zł. 

W marcu po raz pierwszy w historii „NK” otrzymała dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dofinansowanie wyniesie 90 000 zł na rok 2016. Aby otrzymać te pieniądze, musimy wykorzystywać na działalność redakcji drugie tyle pieniędzy ze środków własnych. W związku z tym planujemy znaczny wzrost liczby tekstów publikowanych w każdym miesiącu. 

Chcemy jednak podzielić się z Państwem naszymi obawami związanymi z przyjmowaniem dotacji. To oczywiste, że jako pismo obywatelskie nie chcemy polegać na publicznych pieniądzach. W każdej chwili ich źródło może wyschnąć, a nasza redakcja chce zachować pełną niezależność od czynników zewnętrznych.

Bardzo chcemy jednak rozwijać nasze pismo i dlatego serdecznie prosimy Państwa o wsparcie finansowe „Nowej Konfederacji”, tak żeby mogła działać niezależnie od dotacji.

Chcemy być w stanie, bez względu na pieniądze z MKiDN lub ich brak, wydawać miesięcznik w rozszerzonej formule kilkunastu tekstów miesięcznie. Potrzebujemy do tego właśnie dodatkowych 90 000 zł na cały rok. Miesięcznie nasze wpływy musiałby wzrosnąć o 7500 zł, czyli około dwukrotnie. Do tego potrzeba ogromnej mobilizacji wśród czytelników.

Koszty działalności „NK” obejmują wynagrodzenia za: artykuły, redakcję, korektę, grafikę, księgowość, obsługę informatyczną, skład.

Jeśli cenisz „NK” – wesprzyj ją!

Podstawą istnienia miesięcznika są stałe, comiesięczne darowizny. Nawet jeśli są niewielkie, dają poczucie stabilności i pozwalają planować aktywność.

Darowizny prosimy kierować na rachunek bankowy wydawcy „Nowej Konfederacji”, Fundacji Nowa Rzeczpospolita: 09 1560 0013 2376 9529 1000 0001 (Getin Bank). W tytule przelewów najlepiej wpisać: „darowizna”. Jeśli zamierzają Państwo wspierać nas stale, bardzo prosimy o tytuł przelewu: „stała darowizna”.  

Dlaczego warto wesprzeć „NK”? Przynajmniej z sześciu powodów:

  1. „NK” jest próbą stworzenia niskokosztowej poważnej alternatywy dla upadających – finansowo i intelektualnie – mediów głównego nurtu. Stąd także nowy model pozyskiwania funduszy – poprzez mecenat obywatelski.
  2. Dostajemy wiele sygnałów, że udaje nam się realizować założone cele: poważnie debatować o państwie i polityce, transmitować do szerokiej publiczności ważne idee naukowe i eksperckie, aktualizować polską tradycję republikańską. Sygnały te płyną zwłaszcza od przedstawicieli inteligencji.
  3. Począwszy od października 2013 r., udaje nam się regularnie publikować kolejne numery „NK”, poruszając tematy tyleż ważne, ile nieobecne w debacie, jak np. neokolonizacja Polski, przebudowa globalnego ładu politycznego czy władza sondaży.
  4. Mamy wpływ na kształtowanie opinii, zwłaszcza elit. Czyta nas 15-20 tys. osób miesięcznie, regularnie występujemy w telewizji, inspirujemy inne media do podejmowania wprowadzanych przez nas tematów, nasze artykuły są chętnie przedrukowywane przez popularne portale.
  5. Wsparcie „NK” to także wsparcie młodego – prawdziwie niezależnego i mającego odwagę płynąć pod prąd – ośrodka i środowiska intelektualnego, niepoddającego się wszechobecnemu marazmowi i starającego się powoli budować lepszą Polskę.
  6. Darowizny na rzecz fundacji są w Polsce (art. 16 ustawy o fundacjach) zwolnione z podatku. Co więcej, podlegają odliczeniu od podatku zarówno przez osoby fizyczne, jak i prawne, zgodnie z przepisami ustaw o podatku dochodowym od osób fizycznych i prawnych. 

Wesprzyj nas poprzez Transferuj.pl, system szybkich płatności on-line (opcja sugerowana: Darczyńcom Krajowym)

 

Wesprzyj nas poprzez wpłaty z karty kredytowej (cykliczne lub jednorazowe) w systemie PayPal (opcja sugerowana: Darczyńcom Zagranicznym)

Help support the foundation by passing once or cyclically any amount of donation with PayPal

Wesprzyj nas poprzez wpłaty z karty kredytowej (cykliczne) w systemie PayPal
W każdej chwili możesz zatrzymać cykliczne przekazywanie darowizny w systemie PayPal

 

ARTYKUŁ POWSTAŁ DZIĘKI DARCZYŃCOM. ZOSTAŃ JEDNYM Z NICH!

Nowa Konfederacja w potrzebie


 

Opublikowano: 14.09.2013
pdfpdf